עונה של התחדשות

שותפות ושותפים יקרים, 

נכנסתי לתפקיד מנכ”לית העמותה בינואר האחרון. הרבעון הראשון של שנת 2022 היווה עבורנו תקופה של למידה, תכנון ויציאה לתהליכים של בניית תשתיות שיעמדו לצידנו ויאפשרו לנו להתמקצע, לגדול ולהרחיב את המענים שאנו מספקות לנערות ולצעירות אותן אנו פוגשות בשטח.

שינוי, מטבעו, מאלץ את כולנו להסתגל, להתגמש ולצאת מאזורי נוחות. הוא גם מאפשר לנו לחלום, לבנות ולממש את הפוטנציאל שלנו בצורה טובה ונכונה יותר. בתקופה הזו אני שמחה לזהות את הכוחות הקיימים בעמותת החצר הנשית, את נשות הצוות שמביאות איתן ניסיון ומקצועיות, את חברות הועד המהוות תמיכה תמידית, את השותפים והשותפות שנמצאים איתנו ועוזרים לנו, וכמובן את הנערות והצעירות שהן המגדלור שלאורו אנו מוצאות את הפתרונות והדרכים להתמודד עם אתגרים ולהיות טובות ומדויקות יותר. 

העבודה עוד רבה ואנו רק בתחילתו של המסע אך אני מתרגשת ושמחה על ההזדמנות שניתנה לי להיות חלק מהדרך הזאת. 

אני מזמינה אתכן ואתכם לצעוד איתנו, לקחת חלק בעשייה, לעבות ולחזק את משפחת החצר הנשית ולהגיע יחד איתנו ליעדים חדשים והצלחות משותפות. 

בברכת חג אביב שמח. 

במהלך החודשים האחרונים יצרנו חברויות ושיתופי פעולה נהדרים. תמכו חיבקו אנו רוצות להודות ל: מסעדת טאיזו (TAIZU), חברת ל’אוקסיטן (L’Occitane), מגדל, דלתא, תעשיות הראל טכנולוגיות מידע, הפניקס, אלו”ט, עובדי/ות חברת “זיפרקרוטר” ZipRecruiter, נספרסו ישראל, R2M, שופרא !

הלב הפועם של החצר בנתניה הוא המרחב הפתוח – מסגרת שייכות ושהות, המקום בו נוצרים הקשרים הבין אישיים, המקום בו מאותרים צרכים אישיים וקבוצתיים ובעיקר – מקום מכיל, בלתי פורמלי ומקבל לשהות בו.
בנוסף לפעילות השוטפת, התקיימו מתקיימים בחצר נתניה הפרויקטים הבאים:
סדנת תעסוקה “לשוט ולנווט את העתיד” – מסע ימי על גבי ספינת מפרש, במהלכו הצעירות ירכשו כלים ותובנות שיסייעו להן בשוק העבודה. הסדנה בשותפות עמותת מפרשים ומרכז הזדמנות נתניה.
“יוצרות ונהנות” (אומנות טיפולית) – מפגשים חד שבועיים בהם נעשה שימוש בחומרים שונים מעולם האומנות שמשמשים אמצעי לביטוי עצמי והעצמה אישית.
“יוגה בחצר” – מפגשים מדי שבוע המועברים ע”י מורת יוגה מוסמכת, בתמיכת ארגון מורי היוגה בישראל.
“ערב פתקים ופיצות” – לאורך כל החודש ישנה צנצנת קבועה במרחב, בה ניתן לשים פתקים שהנערות והצעירות כותבות (לעיתים גם אנחנו) עם נושאים לדיון. פעם בחודש פותחות את הצנצנת ומתקיים דיון מהותי ופתוח על הפתקים ובכלל. המפגש מהווה דרך פורמלית לקבלת החלטות שיתופיות (החל מאלו סדנאות יהיו במרחב ועד מה נאכל בארוחת הצהריים), מחזק את הדדיות הקשר וגם מהווה כלי ליצירת שיחים שונים הכוללים את מרבית הנערות והצעירות.
“מלכת החצר” חנות בגדים קהילתית – החנות הוקמה במטרה להנגיש סיוע קונקרטי ותרומות באופן שאינו סטיגמטי. עם הזמן גם הנערות והצעירות עצמן החלו לתרום לחנות בגדים מהארון הפרטי שלהן, דבר המרחיב את תחושת הנתינה מ-מסתייעות למסייעות.
המעגל של טובה” – סדנאות חווייתיות מדי שבוע לנערות המגיעות למרחב, העוסקות בתכנים של דימוי גוף, העצמה אישית, בניית תמונת עתיד ויחסים בינאישיים.

חצר חיפה

בפברואר 2022 החצר בחיפה חגגה 9 שנים להיווסדה, ובהתאם אנחנו גדלות ומתפתחות. כמו עונות השנה גם אצלנו יש תנועה, אנחנו נפרדות מבוגרות רבות שליווינו לאורך השנים ומחבקות אלינו נערות חדשות להתחיל איתן מסע. מנסות לחזק את קשרי הקהילה שלנו ולהישאר מענה רלוונטי ונכון לבנות. כחלק ממאמצים אלו הוכנסו למרחב

השנה שיעורי יוגה בשיתוף עם ארגון מורי היוגה, הועברה סדנת תיאטרון תהליכית, הופעל מרחב מוזיקה וכן נפתחה לאחרונה קבוצת לימודי תיאוריה לנערות לאור צרכים שהועלו על ידן, כל אלה לצד מענים טיפוליים קבועים בחצר וכמובן המרחב עצמו שהוא

ליבת החצר- מרחב שמכיל בתוכו –

בתקופה הסוערת הזו (ולא רק) חשוב לנו להיות יותר ממרחב שמכיל בתוכו ריבוי של תרבויות, אלא גם מרחב המביא לידי ביטוי ומכיר במגוון הקולות, מרחב שיש בו מקום לכל אחת על חוויות חייה הייחודיות שעיצבו את תפיסת עולמה, מרחב שמאפשר לסיפורי החיים הללו להיקשר יחדיו ולייצר משהו אחר. חג אביב שמח 

מצורפת תמונה מהארוחה החגיגית שערכנו לקראת החגים החלים החודש – רמדאן, פסחא ופסח.

בית טייבר

בית טייבר, הממוקם בגבעתיים, החל את פעילותו בחודשים האחרונים. המרחב פתוח לצעירים וצעירות ומאפשר להם לקבל תמיכה בתהליכים אישיים הקשורים לגילאי העשרים, מיצוי זכויות ובירוקרטיה. מאז שנפתח המרחב התקיימו בו סדנאות והרצאות בתחומים שונים. אנחנו שמחות לשתף שככל שהזמן עובר אנחנו מגלות שהמקום אכן עונה על הצורך האמיתי של מי שאין לו ולה עורף משפחתי וגם עבור מי שכן. המרחב מכיל ומאפשר התמודדות עם אתגרים, שייכות וקהילתיות. 

תכניות המעטפת

החצר הנשית מעניקה מעטפת מקצועית למתנדבות ומתנדבי שירותי לאומי והיא אחראית על תכנית ההכשרה שעוברים הצעירות והצעירים במהלך שנת ההתנדבות. תכנית ההכשרה מתקיימת אחת לשבוע במסגרת קבוצות קבועות המתכנסות ברחבי הארץ. התכנית מתייחסת הן לצדדים האישיים והמשפחתיים והן לחיבור לקהילה ולחברה הישראלית כאזרחיות ואזרחים בעלות זכות, ערך ויכולת לתרום. זוהי שנה משמעותית בה ניתנים למתנדבים כלים סיכוי ויסודות לשילוב בעולם התעסוקה ולרכישת מקצוע, בנייה וחיזוק אישיותם כמפתח לחיים טובים ולמימוש עצמי בעתיד.  

באמצעות בעלי מקצוע מעולים מתחומים רלוונטיים, העניקה התוכנית מעטפת טיפולית ומקצועית הכוללת, הדרכה בבחירת מקצוע, יצירת אופק עתידי, חיבור לתרבות הישראלית, הכוונה אישית, כלכלית וטיפול וליווי רגשי וכל זאת במסגרת קבוצתית תומכת. את הקבוצות מנחות רכזות המלוות על ידי החצר הנשית באופן פרטני וקבוצתי. במהלך החודש האחרון עברו כל הקבוצות מפגש עם מרכזי הסיוע על מנת לרכוש כלים לזוגיות בריאה ומיטיבה, שיח על נשיות, מין ומגדר, ועוד הרבה לפנינו…

מזמינות אתכם להצטרף לעשייה ולמשפחת החצר הנשית

בתרומה, בהתנדבות או שיתופי פעולה

השארת תגובה